O szkole

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR powstała w 2006 roku i jest obecnie największą szkołą wizażu
i charakteryzacji w Polsce. Mieścimy się w Warszawie, lecz zapraszamy do nauki osoby z całej Polski.

Ofertę kierujemy zarówno do początkujących miłośników wizażu i charakteryzacji, jak i do profesjonalistów. Bez górnych ograniczeń wiekowych!

W szkole MAKE UP STAR proponujemy naukę na kierunkach:

Po ukończeniu kierunku rocznego lub dwuletniego Słuchacz otrzymuje dyplom w zawodzie: plastyk, wizażysta lub charakteryzator (w zależności od ukończonego kierunku) oraz świadectwo ukończenia szkoły policealnej.

Nadzór nad Szkołą sprawują:

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR funkcjonuje w ramach systemu oświaty i wpisana jest do rejestru szkół artystycznych oraz niepublicznych szkół i placówek miasta stołecznego Warszawy.

Dlaczego MAKE UP STAR?

• Jesteśmy na bieżąco z potrzebami Słuchaczy – znamy specyfikę rynku pracy w Polsce, śledzimy wydarzenia ze świata mody, wizażu i charakteryzacji.
  • Wszystkim słuchaczom zapewniamy praktyki w prestiżowych i uznanych inicjatywach kulturalnych, społecznych oraz komercyjnych. Dajemy możliwość podpatrywania przy pracy zawodowców zarówno w teatrach, telewizji, jak i na planach reklam czy klipów.
  • Szkoła istnieje od 11 lat, gwarantuje wysokie standardy nauczania.
  • Nasz autorski program nauczania został stworzony tak, aby nasi Słuchacze mogli znaleźć zatrudnienie u znanych i cenionych pracodawców.
  • Nasi wykładowcy to najlepsi specjaliści z dziedziny wizażu, charakteryzacji i stylizacji, na co dzień związani ze światem mediów, reklamy, filmu, teatru, telewizji, mody, sztuki.
  • Zajęcia praktyczne prowadzimy w niewielkich grupach, w kompleksowo wyposażonych pracowniach.
  • Pracujemy na profesjonalnych kosmetykach i materiałach do wizażu, charakteryzacji i stylizacji, m.in. na takich markach, jak: INGLOT, Karaja, Melkior, Paese, Kryolan, Nyx, Make Up Revolution, KOBO, Mariza, Eveline, Revlon, Max Factor, KIKO Milano, Bourjois, Ben Nye, Mehron, L'Oreal.
  • Siedziba szkoły znajduje się na Pradze – w artystycznym sercu Warszawy. Doskonała komunikacja – metro, tramwaj, autobus – umożliwia sprawny i szybki dojazd do Szkoły.
  • Szkoła dysponuje 6 przestrzennymi i w pełni wyposażonymi pracowniami oraz profesjonalnym studiem fotograficznym.
  • Na słuchaczy każdego kierunku czekają bezpłatne zajęcia "Ucz się do woli".
  • Nasi uczniowie mają dostęp do Wirtualnego Sekretariatu, gdzie na bieżąco śledzą informacje o praktykach zawodowych, konkursach czy ofertach pracy, a także mają wgląd w swoje oceny i aktualny plan zajęć.
  • Wszyscy nasi uczniowie mogą korzystać z pakietu zniżek na kosmetyki Inglot, Melkior Professional, Karaja, Kryolan
  • Wszystkie sale dydaktyczne są klimatyzowane.

Szkoła znajduje się w budynku Wyższej Szkoły Menedżerskiej, miejscu tętniącym życiem, pełnym młodych ludzi z pasją! Nasi Uczniowie mogą korzystać z bufetu (czynnego także w weekendy), licznych automatów z napojami i przekąskami, darmowego wi-fi oraz przestrzeni wypoczynkowej. Po godzinach natomiast mogą zrelaksować się na basenie (na terenie WSM) czy w pobliskiej siłowni. Na zewnątrz budynku znajduje się bankomat Euronet. Kilkadziesiąt kroków dzieli nas od pętli tramwajowej, sklepu spożywczego (otwartego 7 dni w tygodniu), uroczego skweru Michała i Marii Radziwiłłów i parku oraz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. Naprzeciwko naszej siedziby mieści się Cloud Hostel, oferujący naszym studentom zniżkę na nocleg.