O szkole

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR powstała w 2006 roku i jest obecnie największą szkołą wizażu
i charakteryzacji w Polsce. Mieścimy się w Warszawie, lecz zapraszamy do nauki osoby z całej Polski.

Ofertę kierujemy zarówno do początkujących miłośników wizażu i charakteryzacji, jak i do profesjonalistów.

W szkole MAKE UP STAR proponujemy naukę na kierunkach:

Po ukończeniu kierunku rocznego lub dwuletniego Słuchacz otrzymuje dyplom w zawodzie: plastyk, wizażysta lub wizażysta/stylista (w zależności od ukończonego kierunku) oraz świadectwo ukończenia szkoły policealnej.

Oferujemy również szeroką gamę kursów i warsztatów.

Nadzór nad Szkołą sprawują:

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR funkcjonuje w ramach systemu oświaty i wpisana jest do rejestru szkół artystycznych oraz niepublicznych szkół i placówek miasta stołecznego Warszawy.

Dlaczego MAKE UP STAR?

• Jesteśmy na bieżąco z potrzebami Słuchaczy – znamy specyfikę rynku pracy w Polsce, śledzimy wydarzenia ze świata mody, wizażu i charakteryzacji.
  • Wszystkim słuchaczom zapewniamy praktyki w prestiżowych i uznanych inicjatywach kulturalnych, społecznych oraz komercyjnych. Dajemy możliwość podpatrywania przy pracy zawodowców zarówno w teatrach, telewizji, jak i na planach reklam czy klipów.
  • Szkoła istnieje od 2006 roku - wieloletnie doświadczenie gwarantuje wysokie standardy nauczania.
  • Nasz autorski program nauczania został stworzony tak, aby nasi Słuchacze mogli znaleźć zatrudnienie u znanych i cenionych pracodawców.
  • Nasi wykładowcy to najlepsi specjaliści z dziedziny wizażu, charakteryzacji i stylizacji, na co dzień związani ze światem mediów, reklamy, filmu, teatru, telewizji, mody, sztuki.
  • Zajęcia praktyczne prowadzimy w niewielkich grupach, w kompleksowo wyposażonych pracowniach.
  • Pracujemy na profesjonalnych kosmetykach i materiałach do wizażu, charakteryzacji i stylizacji, m.in. na takich markach, jak: INGLOT, LASplash, Karaja, Kryolan, NYX, KOBO, Eveline, Revlon, Max Factor, KIKO Milano, Bourjois, L'Oreal, AFFECT, Make Up For Ever, MAC, Ben Nye, Mehron, MORPHE, MAKEUP GEEK, GLAM, Bell, MOULDLIFES, EUROPEAN BODY ART, SKIN ILLUSTRATOR, RIPPER FX, W.M. CREATIONS, NC.
  • Siedziba szkoły znajduje się na Pradze – w artystycznym sercu Warszawy. Doskonała komunikacja – metro, tramwaj, autobus – umożliwia sprawny i szybki dojazd do Szkoły.
  • Szkoła dysponuje 6 przestrzennymi i w pełni wyposażonymi pracowniami oraz profesjonalnym studiem fotograficznym.
  • Na słuchaczy każdego kierunku czekają bezpłatne zajęcia "Ucz się do woli".
  • Nasi uczniowie mają dostęp do Wirtualnego Sekretariatu, gdzie na bieżąco śledzą informacje o praktykach zawodowych, konkursach czy ofertach pracy, a także mają wgląd w aktualny plan zajęć.
  • Wszyscy nasi uczniowie mogą korzystać z pakietu zniżek na kosmetyki Inglot, MAC, MAKE UP FOR EVER, Karaja, Kryolan, LASplash, AFFECT
  • Wszystkie sale dydaktyczne są klimatyzowane.

Szkoła znajduje się w budynku Wyższej Szkoły Menedżerskiej, miejscu tętniącym życiem, pełnym młodych ludzi z pasją! Nasi Uczniowie mogą korzystać z bufetu (czynnego także w weekendy), licznych automatów z napojami i przekąskami, darmowego wi-fi oraz przestrzeni wypoczynkowej. Po godzinach natomiast mogą zrelaksować się na basenie (na terenie WSM) czy w pobliskiej siłowni. Na zewnątrz budynku znajduje się bankomat Euronet. Kilkadziesiąt kroków dzieli nas od pętli tramwajowej, sklepu spożywczego (otwartego 7 dni w tygodniu), uroczego skweru Michała i Marii Radziwiłłów i parku oraz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły znajdują się hotele i hostele w zróżnicowanym przedziale cenowym oraz akademik Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Więcej informacji o noclegach znajdziecie na stronie Zawodowego kursu wizażu

Zapraszamy na wirtualny spacer po szkole. Kliknij tutaj.