MAKE UP STAR Aleksandra Tomaszewicz

Charakteryzatorka

Absolwentka Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Od początku swojej ścieżki zawodowej związana z Warszawskimi teatrami. Pracowała w Teatrze Wielkim, Operze Narodowej, w stołecznym teatrze Druga Strefa oraz w Teatrze Syrena, gdzie od 2017 roku jest kierownikiem pracowni.
Twórca i współtwórca charakteryzacji w Teatrze Syrena. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, przekazując wiedzę z zakresu charakteryzacji oraz współtworzy projekt „Mitologia Słowian", gdzie charakteryzuje mitologiczne stworzenia.
Oprócz zamiłowania do teatru, współpracowała przy sesjach zdjęciowych, teledyskach, reklamach komercyjnych. Zajmuje się również rekonstrukcją peruk i tupetów.
Prywatnie, interesuje się ziołolecznictwem, naturą ludzką oraz sztuką w każdym wydaniu.