MAKE UP STAR Elżbieta Tolak

Kostiumolog/scenograf
Dydaktyką zajmuje się także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Młodych filmowców zapoznaje z bogatym i złożonym procesem tworzenia plastyki filmowej, oraz współistnienia tradycyjnej inscenizacji (scenografia, kostium, charakteryzacja, efekty sceno-techniczne) z nowymi metodami CGI. Natomiast na Wydziale Wokalno-Aktorskim przyszłych artystów scen uczy podstaw charakteryzacji, wzbogaconej o stylizację sceniczną. Ukończyła z wyróżnieniem dwa wydziały Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów nazywano ją „Specjalistką od Witkacego". Za „Wariata i zakonnicę" S.I.Witkiewicza - otrzymała nagrodę im. Z. Strzeleckiego za Najlepszy Dyplom Scenograficzny w Polsce, przyznaną przez Międzynarodową Organizację OISTAT. Jako scenograf zadebiutowała w „Bogu" Woody'ego Allena, co zaowocowało Najlepszym Kostiumem na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Bydgoszczy. Oprawę plastyczną sztuki „Fortynbras się upił", autor Janusz Głowacki określił, jako „najlepszą polską inscenizację ze wszystkich granych jego utworów". W 2017 roku scenografia i kostiumy do „Gry miłości i przypadku" P. Marivaux w reż. E. Rucińskiej otrzymała w Paryżu Prix des P'tits Molières.
Współpracowała z teatrami: Warszawy (Wielkim, Studio, Polskim, Nowym, Ochoty, Rampa, Syrena, Operą Kameralną, Operetką, Uniwersytetem Muzycznym i Akademią Teatralną), Łodzi (Nowym, Studyjnym, Jaracza, Akademią Muzyczną), Wielkim w Poznaniu, Polskim w Bydgoszczy, Żeromskiego w Kielcach i A la Folie Theatre w Paryżu.
Od 2020 roku spektaklem „ Sekretne życie obrazów" rozpoczęła współpracę z Akademią Operową Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.