MAKE UP STAR Katarzyna Brauła-Choromańska

Charakteryzatorka

Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie oraz Aktywnego Studium Technik Teatralno-Filmowych. Plastyk technik scenograficznych o specjalności charakteryzacja i perukarstwo. Swoje umiejętności miała okazję szlifować m.in. w Teatrze Muzycznym ROMA, Operze Kameralnej w Warszawie i w Teatrze Telewizji. Przez ostatnie lata była Koordynatorem ds. projektów artystycznych (pokazów, wystaw, Nocy Muzeów) w ramach współpracy z WSA. Obecnie związana z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Jej prace charakteryzatorskie i kostiumowe prezentowane były m.in. w Muzeum Etnograficznym, Zamku Królewskim i Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w TVP. Prowadziła liczne szkolenia z FX dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pasją jest historia mody oraz malarstwo.