MAKE UP STAR Natalia Kida

Charakteryzatorka

Charakteryzatorka specjalizująca się w perukarstwie oraz odlewach silikonowych i efektach specjalnych. W 2012 roku ukończyła Wyższą Szkołę Artystyczna w Warszawie oraz kulturoznawstwo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ze specjalizacją historia sztuki. Od tego czasu rozpoczęła pracę w teatrach w Warszawie i Lublinie m.in. w Teatrze Provisorium i Teatrze muzycznym w Lublinie oraz Teatrze Roma w Warszawie.
Szlifowała również swój warsztat rzeźbiarski, odlewniczy oraz tworzenia protetyków na warsztatach w Polsce oraz za granicą. Spędziła dwa miesiące we włoskim studio Makinarium, gdzie doszkalała się pod opieką specjalistów tworzących efekty do Hollywoodskich produkcji. W międzyczasie doszkalała się w pracowni Danuty Gonery pod okiem mistrzów perukarstwa z pięćdziesięcioletnim stażem.

Obecnie tworzy wyroby perukarskie do teatrów, filmów, reklam oraz "na życie". Tworzyła peruki dla Opery Królewskiej w Warszawie, Teatru Syrena, Teatru Muzycznego w Lublinie, serialu "Korona królów". A także maski oraz odlewy do teatrów m.in. Teatr im Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Małego widza, Teatru w Toruniu, Teatr Skrat z Bratysławy, Teatr Starometske Divadlo z Koszyc na Słowacji i i filmów. Współpracuje z Teatrem Syrena, gdzie tworzy charakteryzacje aktorów do spektakli.
Prywatnie interesuje się ziołolecznictwem, podróżami oraz kulturą folklorystyczną.